Gimnazjum bojszowy

Tropiki w Polsce

Off 193
Tropiki w Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

podroze (10)Jesienią i zimą, gdy słońca jest jak na lekarstwo, a za oknem panuje plucha lub śnieg pokrywa wszystko, co kiedyś było zielone i pełne życia, niejednego człowieka nachodzi myśl o odpoczynku w ?ciepłych krajach?. Niekoniecznie trzeba udawać się na takie dalekie wycieczki, żeby zaznać odrobiny egzotyki i tropików: w naszym kraju jest kilka naprawdę ?gorących? miejsc, gdzie rośnie bujna tropikalna roślinność i można spotkać egzotyczne ciepłolubne zwierzęta.
Popularne oranżerie, w których temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza oferują do obejrzenia (i powąchania) wiele egzotycznych kwiatów, krzewów i drzew, pośród których widać egzotyczne ptaki i pięknie ubarwione motyle. Największy tego typu obiekt znajduje się w Poznaniu; natomiast ponad 200 gatunków pięknych tropikalnych motyli można obserwować w nowej motylarni w Zamościu i we Wrocławiu. We Wrocławiu jest także basen, w którym można obserwować foki i uchatki.
W Warszawie w akwarium można obserwować rekiny, a w niedawno otwartej w tutejszym zoo słoniarni można spotkać się oko w oko z afrykańskim słoniem.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • KARNAWAŁ NA PODHALU

    Co roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się pięciodniowy Góralski Karnawał. Za dnia w mieście rządzą kolędnicy: przemieszczają się malowanymi saniami razem z różnymi przebierańcami i tancerzami, śpiewają i grają na skrzypcach. Króluje radość, śmiech i kolorowe stroje?wieczorami natomiast odbywają się popisy tanecznych par ubranych w piękne ludowe stroje; góralskie zespoły tak żywiołowo grają, że wszystkim…

  • Atrakcje turystyczne Warszawy

    Warszawa, największe polskie miasto, kojarzy się nam z Zygmuntem III Wazą, który przeniósł tutaj stolicę z Krakowa, lecz także z Stanisławem Augustem Poniatowskim i II Wojną Światową, która spowodowała ogromne zniszczenia. Atrakcje turystyczne Warszawy, są bardzo liczne. Począwszy od Centrum Nauki Kopernik, poprzez liczne muzea i pomniki, możemy poznawać świat nauki, jak i historii. Dziś…