Gimnazjum bojszowy

Tropiki w Polsce

Off 176
Tropiki w Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

podroze (10)Jesienią i zimą, gdy słońca jest jak na lekarstwo, a za oknem panuje plucha lub śnieg pokrywa wszystko, co kiedyś było zielone i pełne życia, niejednego człowieka nachodzi myśl o odpoczynku w ?ciepłych krajach?. Niekoniecznie trzeba udawać się na takie dalekie wycieczki, żeby zaznać odrobiny egzotyki i tropików: w naszym kraju jest kilka naprawdę ?gorących? miejsc, gdzie rośnie bujna tropikalna roślinność i można spotkać egzotyczne ciepłolubne zwierzęta.
Popularne oranżerie, w których temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza oferują do obejrzenia (i powąchania) wiele egzotycznych kwiatów, krzewów i drzew, pośród których widać egzotyczne ptaki i pięknie ubarwione motyle. Największy tego typu obiekt znajduje się w Poznaniu; natomiast ponad 200 gatunków pięknych tropikalnych motyli można obserwować w nowej motylarni w Zamościu i we Wrocławiu. We Wrocławiu jest także basen, w którym można obserwować foki i uchatki.
W Warszawie w akwarium można obserwować rekiny, a w niedawno otwartej w tutejszym zoo słoniarni można spotkać się oko w oko z afrykańskim słoniem.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Bojszowy gimnazjum

    Niedawno uczniowie klas: IIA i IID odwiedzili nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, które, oprócz oglądania zbiorów i wystaw czasowych, oferuje mnóstwo warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Jedna grupa gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach „Przestrzeń widowiska”, przybliżających zagadnienie przestrzeni w teatrze. Uczestnicy tworzyli projekt własnej teatralnej przestrzeni, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc….

  • gimbojszowy

    Szeroko pojęta turystyka jest dzisiaj coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób postanawia zobaczyć nowy kawałek świata i wybiera się na wycieczkę w weekend. Należy tu zaznaczyć, że w Polsce mamy wiele pięknych miejsc, o których istnieniu mało kto wie. Wbrew pozorom należy do nich Śląsk. Śląsk to niezwykle ciekawy region Polski, którego życie wciąż kręci…