Gimnazjum bojszowy

Tropiki w Polsce

Off 165
Tropiki w Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

podroze (10)Jesienią i zimą, gdy słońca jest jak na lekarstwo, a za oknem panuje plucha lub śnieg pokrywa wszystko, co kiedyś było zielone i pełne życia, niejednego człowieka nachodzi myśl o odpoczynku w ?ciepłych krajach?. Niekoniecznie trzeba udawać się na takie dalekie wycieczki, żeby zaznać odrobiny egzotyki i tropików: w naszym kraju jest kilka naprawdę ?gorących? miejsc, gdzie rośnie bujna tropikalna roślinność i można spotkać egzotyczne ciepłolubne zwierzęta.
Popularne oranżerie, w których temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza oferują do obejrzenia (i powąchania) wiele egzotycznych kwiatów, krzewów i drzew, pośród których widać egzotyczne ptaki i pięknie ubarwione motyle. Największy tego typu obiekt znajduje się w Poznaniu; natomiast ponad 200 gatunków pięknych tropikalnych motyli można obserwować w nowej motylarni w Zamościu i we Wrocławiu. We Wrocławiu jest także basen, w którym można obserwować foki i uchatki.
W Warszawie w akwarium można obserwować rekiny, a w niedawno otwartej w tutejszym zoo słoniarni można spotkać się oko w oko z afrykańskim słoniem.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Kompostownia ziemia polska

    W naszym kraju istnieje wiele firm produkujących nawozy powszechnie wykorzystywane w rolnictwie. Cieszące się jeszcze do niedawna największą popularnością nawozy sztuczne czyli chemiczne, są coraz częściej zastępowane przez naturalne nawozy organiczne. Są one zdecydowanie lepsze, bezpieczniejsze dla zdrowia i oczywiście ekologiczne. Jednym z najbardziej renomowanych ich producentów jest kompostownia ziemia polska, która produkuje cenione i…

  • gimnazjum w bojszowach

    Gorce to pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich. Najwyższy szczyt tego pasma to słynny z wielu pieśni Turbacz. Idąc na niego warto wybrać szlak czerwony idący z Rabki Zdrój- jest on prawdziwym wyzwaniem. Jego przejście zajmuje około 6-7 godzin, jednak jest ono tego warte. Po drodze mijamy dwa szczyty- Maciejową oraz Stare Wierchy ze wspaniałymi…