Gimnazjum bojszowy

Na szlaku kulturowym

Off 168
Na szlaku kulturowym
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

rp_hobby1.jpgCoraz popularniejsze stają się wycieczki, mające na celu poznanie ważnych zabytków czy wydarzeń kulturalnych w danym regionie. Turystyka kulturowa, bo o niej mówimy, jeszcze do niedawna uważana była za dość elitarną, obecnie jednak śladami historii wyrusza coraz więcej osób, spragnionych wiedzy i nowych doznań. Podróże takie cechuje wyraźne ukierunkowanie na zwiedzanie i poznawanie spuścizny kulturalnej danego miasta, regionu czy kraju, kosztem innych elementów wycieczki. Często są one organizowane w dniach jakiegoś ważnego regionalnie święta, dzięki czemu turyści mogą wziąć udział w niepowtarzalnym zdarzeniu, którego próżno szukać i innych miejscach.

Ci, którzy po raz pierwszy biorą udział w tego rodzaju wycieczkach z reguły zaskoczeni są mnogością miejsc, wartych odwiedzenia. Czasem interesująca, kulturowo bogata trasa turystyczna znajduje się tuż za przysłowiowym rogiem, szczególnie mocno widoczne to jest na styku różnych regionów. Niekiedy okazuje się, iż nawet niewielkie miasteczko potrafi być istną kopalnią zabytków, wartych spędzenia odrobiny czasu na zaplanowanie podróży i jednego lub kilku dni na zwiedzanie.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Hotel w Gdańsku

    Noclegi w Gdańsku Wiele osób z utęsknieniem czeka na lato i zbliżający się urlop. Dla większości z nich to jedna z niewielu w ciągu roku okazji do tego, aby wyjechać gdzieś na dłużej. Ci, którzy mieszkają daleko od morza, bardzo często postanawiają spędzić wakacje w nadmorskich miastach, oferujących w sezonie ogromną ilość atrakcji dla turystów….

  • Tani hostel – Ostrów Wielkopolski

    Idealny wypoczynek Wyjeżdżasz gdzieś? Masz ochotę uciec od codzienności na kilka dni? Masz ograniczony budżet i nie chcesz wydać wszystkich pieniędzy na nocleg? Hostel to idealne miejsce. Pozwala na wygodny nocleg w nocy w mieście, gdzie tylko sobie zamarzysz. Pozwala zaoszczędzić pieniądze. Tani hostel jest odpowiedzią na twoje zmartwienia. Możesz zwiedzać ile chcesz, wydawać ile…