Gimnazjum w bojszowach

KARNAWAŁ NA PODHALU

Off 167
KARNAWAŁ NA PODHALU
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

tani hostel (4)Co roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się pięciodniowy Góralski Karnawał. Za dnia w mieście rządzą kolędnicy: przemieszczają się malowanymi saniami razem z różnymi przebierańcami i tancerzami, śpiewają i grają na skrzypcach. Króluje radość, śmiech i kolorowe stroje?wieczorami natomiast odbywają się popisy tanecznych par ubranych w piękne ludowe stroje; góralskie zespoły tak żywiołowo grają, że wszystkim nogi same rwą się do tańca. Na żadnym innym karnawale nie ma tak porywającego pokazu zbójnickiego tańca.
Podczas tego góralskiego karnawału odbywają się także spektakle teatralne oczywiście na wesoło i na ludowo.
Ostatniego dnia karnawału odbywa się najciekawsza impreza, czyli wyścig kumoterek (tradycyjne góralskie dwuosobowe sanie), których załogę stanowią kumoter i kumoterka; kumoter powozi saniami a kumoterka musi tak balansować ciałem, aby sanie nie wywróciły się na ostrych zakrętach.
W Bukowinie można także odpocząć w basenach termalnych i oczywiście poszusować na nartach.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Bojszowy gimnazjum

    Niedawno uczniowie klas: IIA i IID odwiedzili nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, które, oprócz oglądania zbiorów i wystaw czasowych, oferuje mnóstwo warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Jedna grupa gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach „Przestrzeń widowiska”, przybliżających zagadnienie przestrzeni w teatrze. Uczestnicy tworzyli projekt własnej teatralnej przestrzeni, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc….

  • sp bojszowy

    Każdy kto kiedykolwiek podróżował ten wie, że turystyka nie jest taka łatwa jaka się wydaje. Przed podróżą trzeba się przygotować. Dla wielu osób ten krok jest zbyt trudny i w tym momencie kończy się ich wielka turystyczna przygoda. Najpierw należy wybrać miejsce do którego chcemy się udać. Jeśli wybraliśmy kraj europejski możemy zacząć poszukiwanie noclegu,…