Gimnazjum w bojszowach

KARNAWAŁ NA PODHALU

Off 151
KARNAWAŁ NA PODHALU
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

tani hostel (4)Co roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się pięciodniowy Góralski Karnawał. Za dnia w mieście rządzą kolędnicy: przemieszczają się malowanymi saniami razem z różnymi przebierańcami i tancerzami, śpiewają i grają na skrzypcach. Króluje radość, śmiech i kolorowe stroje?wieczorami natomiast odbywają się popisy tanecznych par ubranych w piękne ludowe stroje; góralskie zespoły tak żywiołowo grają, że wszystkim nogi same rwą się do tańca. Na żadnym innym karnawale nie ma tak porywającego pokazu zbójnickiego tańca.
Podczas tego góralskiego karnawału odbywają się także spektakle teatralne oczywiście na wesoło i na ludowo.
Ostatniego dnia karnawału odbywa się najciekawsza impreza, czyli wyścig kumoterek (tradycyjne góralskie dwuosobowe sanie), których załogę stanowią kumoter i kumoterka; kumoter powozi saniami a kumoterka musi tak balansować ciałem, aby sanie nie wywróciły się na ostrych zakrętach.
W Bukowinie można także odpocząć w basenach termalnych i oczywiście poszusować na nartach.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Noclegi w Gdańsku

    Noclegi w Gdańsku W ostatnim czasie celem nadmorskich podróży wielu turystów jest Trójmiasto zlokalizowane nad Zatoką Gdańską. Jest ono połączeniem trzech miast: Gdyni, Gdańska i Sopotu. Głównym miastem tego ośrodka metropolitarnego jest Gdańsk, który w okresie letnim jest najbardziej obleganym przez podróżnych. Miejscowość ta jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, komunikacyjnym, gospodarczym oraz morskim tego rejonu Polski….

  • Gdańsk Bergen

    Norweskie fiordy szybko, tanio i wygodnie Marzysz czasami, by zobaczyć piękne norweskie fiordy, poczuć skandynawski spokój i oderwać się od rzeczywistości? Teraz jest to prostsze niż myślisz! Kilka chwil i możesz mieć już bilet lotniczy do przepięknego norweskiego Bergen. Przekonaj się, jak łatwe w dzisiejszych czasach jest tanie podróżowanie po całej europie. Loty Gdańsk Bergen…