Bojszowy gimnazjum

Karkonosze

Off 161
Karkonosze
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

podroze (4)W Karkonoszach najbardziej znanymi miejscowościami niewątpliwie są: Karpacz i Szklarska Poręba. Zwłaszcza zimą miejscowości te zapchane są licznymi turystami i amatorami białego szaleństwa. W Karkonoszach jest ponad 30 kilometrów tras i stoków do uprawiania narciarstwa alpejskiego i ponad 100 kilometrów tras przygotowanych do uprawiania narciarstwa klasycznego.
Oprócz tych atrakcji, niewątpliwie dużym plusem tych terenów są spektakularne widoki: prawie 200 metrowe przepaście, czyli Śnieżna Kotły są pozostałością po lodowcach, a w niektórych miejscach śnieg leży tutaj przez cały okrągły rok. Dziś nad Kotłami króluje postawiona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku stacja przekaźnikowa.
W Szklarskiej Porębie warto zwiedzić muzeum mineralogiczne i obejrzeć najciekawsze skarby Karkonoszy a w Karpaczu niewątpliwą atrakcja jest kościółek Wang z trzynastego wieku, a także muzeum zabawek, a w obu tych miejscowościach jest sporo restauracji i kafejek gdzie można odpocząć po wrażeniach na stokach lub trasach zjazdowych?

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Apartamenty Kraków

    Kraków to piękne miasto. Lubię tu przyjeżdżać na weekend od czasu do czasu. Urzekło mnie to miasto tym, że jest dla mnie tajemnicze i po prostu piękne. Szczególnie rynek bardzo mi się podoba i Wawel. Żeby tu przenocować pierwszy raz, znaleźliśmy mieszkanie dwupokojowe w kamiennicy, ale okna wychodziły na podwórko i było wewnątrz ciemno i…

  • Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem

    Żywot osiedlowych dzieci jest wypełniony większymi i mniejszymi radościami. Ale największe emocje zawsze pojawiają się wtedy, kiedy trzeba bronić swojego terytorium. Otóż dnia piątego, szóstego miesiąca, dwa zwaśnione obozy stanęły na przeciwko siebie na osiedlowym boisku do gry w piłkę. Każdy obóz miał swoje pałki, kamienie i proce. W składach dominowali chłopcy, ale były na…