Bojszowy gimnazjum

Karkonosze

Off 135
Karkonosze
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

podroze (4)W Karkonoszach najbardziej znanymi miejscowościami niewątpliwie są: Karpacz i Szklarska Poręba. Zwłaszcza zimą miejscowości te zapchane są licznymi turystami i amatorami białego szaleństwa. W Karkonoszach jest ponad 30 kilometrów tras i stoków do uprawiania narciarstwa alpejskiego i ponad 100 kilometrów tras przygotowanych do uprawiania narciarstwa klasycznego.
Oprócz tych atrakcji, niewątpliwie dużym plusem tych terenów są spektakularne widoki: prawie 200 metrowe przepaście, czyli Śnieżna Kotły są pozostałością po lodowcach, a w niektórych miejscach śnieg leży tutaj przez cały okrągły rok. Dziś nad Kotłami króluje postawiona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku stacja przekaźnikowa.
W Szklarskiej Porębie warto zwiedzić muzeum mineralogiczne i obejrzeć najciekawsze skarby Karkonoszy a w Karpaczu niewątpliwą atrakcja jest kościółek Wang z trzynastego wieku, a także muzeum zabawek, a w obu tych miejscowościach jest sporo restauracji i kafejek gdzie można odpocząć po wrażeniach na stokach lub trasach zjazdowych?

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Gimbojszowy

    W środę 13.01.2016 r. odbędzie się wywiadówka ogólnoszkolna. Szczegóły dotyczące godziny rozpoczęcia wywiadówki oraz wykaz sal, dostępne są w pliku PDF. Sukcesy naszych wokalistek Koniec ubiegłego roku okazał się dla śpiewających dziewczyn bardzo udany. Julia Parszewska z IIIB zajęła I miejsce w Rejonowym Konkursie „Muzyczne Tete a Tete z angielskim” organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół…

  • Tanie hotele – Ostrów Wielkopolski

    Noclegi w niskich cenach Odkąd istnieje ruch turystyczny liczy się także całe zaplecze, które mu służy, czyli m.in. gastronomia oraz obiekty oferujące noclegi. Istnieje tylko niewielka grupa, która podróżuje w warunkach luksusowych, reszta turystów stara się podróżować tanim kosztem. Najbardziej luksusowe obiekty hotelowe wyróżniają się najszerszym zakresem usług, bogato urządzonymi i wyposażonymi apartamentami oraz różnymi…