Bojszowy gimnazjum

Karkonosze

Off 148
Karkonosze
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

podroze (4)W Karkonoszach najbardziej znanymi miejscowościami niewątpliwie są: Karpacz i Szklarska Poręba. Zwłaszcza zimą miejscowości te zapchane są licznymi turystami i amatorami białego szaleństwa. W Karkonoszach jest ponad 30 kilometrów tras i stoków do uprawiania narciarstwa alpejskiego i ponad 100 kilometrów tras przygotowanych do uprawiania narciarstwa klasycznego.
Oprócz tych atrakcji, niewątpliwie dużym plusem tych terenów są spektakularne widoki: prawie 200 metrowe przepaście, czyli Śnieżna Kotły są pozostałością po lodowcach, a w niektórych miejscach śnieg leży tutaj przez cały okrągły rok. Dziś nad Kotłami króluje postawiona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku stacja przekaźnikowa.
W Szklarskiej Porębie warto zwiedzić muzeum mineralogiczne i obejrzeć najciekawsze skarby Karkonoszy a w Karpaczu niewątpliwą atrakcja jest kościółek Wang z trzynastego wieku, a także muzeum zabawek, a w obu tych miejscowościach jest sporo restauracji i kafejek gdzie można odpocząć po wrażeniach na stokach lub trasach zjazdowych?

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Noclegi w Gdańsku

    Noclegi w Gdańsku W ostatnim czasie celem nadmorskich podróży wielu turystów jest Trójmiasto zlokalizowane nad Zatoką Gdańską. Jest ono połączeniem trzech miast: Gdyni, Gdańska i Sopotu. Głównym miastem tego ośrodka metropolitarnego jest Gdańsk, który w okresie letnim jest najbardziej obleganym przez podróżnych. Miejscowość ta jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, komunikacyjnym, gospodarczym oraz morskim tego rejonu Polski….

  • Wypożyczalnia samochodów Warszawa

    Wiele wypożyczalni samochodów stawia na klientów VIP i w swojej ofercie przygotowuje nie tylko klasyczne floty obejmujące auta kompaktowe i miejskie, pojazdy dostawcze oraz osobowe busy, ale także eleganckie limuzyny i inne pojazdy klasy Premium. Limuzyny wynajmowane są zwykle wraz z kierowcą, ponieważ ich prowadzenie wymaga pewnego doświadczenia w tym zakresie. Takie samochody są dedykowane…