Gim bojszowy

GÓRY IZERSKIE

Off 37
GÓRY IZERSKIE
1 vote, 1.00 avg. rating (49% score)

restauracje i hotele na wesele (3)Góry izerskie nie są zbyt wysokie, mają szerokie grzbiety, specyficzny klimat i całe mnóstwo dobrze przygotowanych, wspaniale zaśnieżonych tras narciarskich. Jest to pasmo górskie wysunięte najbardziej na zachód Polski. Na wschodzie graniczą z Kotliną Jeleniogórską, w Szklarskiej Porębie łączą się z Karkonoszami i rozciągają się dalej na zachód do Czech. W granicach Polski znajduje się północno ? wschodnia część Izerów (około 400 kilometrów kwadratowych z około jednego tysiąca kilometrów kwadratowych). Góry Izerskie mają specyficzny, wilgotny klimat, dzięki któremu zimową porą właśnie tutaj są największe opady śniegu w całych Sudetach, (gdy w Jeleniej Górze jest około 20 centymetrów śniegu, to w oddalonej zaledwie o 20 kilometrów Szklarskiej Porębie może już być około 2 metrów). Pokrywa śnieżna w tych okolicach jest nie tylko gruba, ale także bardzo trwała (w okolicach Jakuszyc może leżeć aż do maja), co znacznie wydłuża sezon narciarski. Wilgotny klimat sprawia, że w tych okolicach występują często mgły i tak zwane zastoiska zimnego powietrza, które tworzą tzw. Mrozowiska.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Loty do Londynu

    W dobie rozwoju komunikacji i wszechobecnej globalizacji, coraz więcej ludzi decyduje się na wybór samolotu jako swojego środka transportu. Szczególną popularnością cieszą się loty do Londynu. Przyczyn jest kilka – wizyty rodzinne u krewnych zamieszkujących Wyspy, poszukiwanie pracy właśnie w tymże mieście, ponieważ powszechnie wiadomo że o wiele łatwiej jest ją tam dostać, czy też…

  • Wakacyjne wybory

    Niektórzy z nas uwielbiają wyjazdy zagraniczne, a niektórzy cieszą się na myśl spędzenia urlopu w kraju. Która z tych dwóch opcji jest lepsza? Czy jest tu jakaś zasada? Zasada jest taka, że… nie ma zasad. Przecież kwestia wyboru miejsca, w którym pragniemy spędzić urlop jest tylko i wyłącznie naszą sprawą. Indywidualnie decydujemy, gdzie chcemy jechać….