Gminne gimnazjum w bojszowach

Gminne gimnazjum w Bojszowach

Off 45
Gminne gimnazjum w Bojszowach
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Na początku października, jak co roku, uczniowie gimnazjum wybrali się na pielgrzymkę „Śladami Jana Pawła II” i odwiedzili miejsca, które za życia odwiedzał polski papież. Celem tegorocznej podróży stał się Kraków-Tyniec i Kraków-Łagiewniki. Uczestnicy odbyli pielgrzymkę w swoich intencjach, ale także w intencji dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży. Modlili się także za uczniów i nauczycieli bojszowskiego gimnazjum.
W Tyńcu uczniowie brali udział w warsztatach i poznaliśmy historię powstawania książki, zwiedzili część zakonu benedyktynów, a także brali udział w krótkiej modlitwie braci zakonnych. W Łagiewnikach odwiedzili nowe Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie modlili się przy płycie nagrobnej i krwi św. Jana Pawła II, a także oglądali zakrwawioną sutannę świętego z zamachu na placu św. Piotra w Rzymie w 1981 roku. Potem gimnazjaliści udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na światową modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie z punktu widokowego na wieży podziwiali okolice Krakowa, a na końcu odwiedzili celę i Sanktuarium św. Faustyny. Pielgrzymka bardzo podobała się uczestnikom. Już są ciekawi, jaki będzie cel kolejnej.

W ramach trwającego miesiąca humanistycznego, 8 października br. gimnazjaliści pod opieką pani Aliny Ladrowskiej wybrali się do zakonu benedyktynów w Krakowie-Tyńcu, by wziąć udział w warsztatach pt.: „Historia książki. Od glinianej tabliczki po e-booki”. Podczas warsztatów przypomnieli sobie historię powstawania książki, a także mogli dotknąć glinianych tabliczek, papirusu, pergaminu. Oglądali też kodeks, czyli pierwszą formę książki.
„Mogliśmy przenieść się w czasie i w zabytkowym klasztorze poczuć się jak średniowieczni mnisi przepisujący księgi. Tak jak oni, pisaliśmy wyrazy i mądre cytaty w języku łacińskim i gęsim piórem. Ćwiczenia te bardzo mi się podobały” – powiedział Marcin, jeden z uczestników wycieczki. Pozostali uczniowie także byli zachwyceni pisaniem, choć stwierdzili, że jest to trudniejsze i bardziej czasochłonne niż stukanie w klawiaturę komputera.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • szkoła w bojszowach

    Wiele osób błędnie sądzi, że wakacje nad morzem zawsze muszą wyglądać tak samo i bywają po prostu nudne. Na szczęście nawet Bałtyk każdemu turyście zaproponuje mnóstwo atrakcji, więc wystarczy tylko dowiedzieć się, z czego można nad nim skorzystać. Po pierwsze, warto po prostu zwrócić uwagę na wszelkie miejscowości, które znajdują się nad Bałtykiem. To zwykle…

  • Pensjonaty nad morzem

    Serwis www.e-urlop.eu stworzyliśmy z myślą o turystach, którzy pragną zaplanować swój wypoczynek. Oprócz ofert noclegowych (pensjonaty nad morzem, domki nad morzem, pokoje, hotele itp.), posiadamy również inne propozycje, które pozwolą na miłe i aktywne spędzenie wolnego czasu. Korzystając z naszej wyszukiwarki można odnaleźć miejsca służące rekreacji, poznawaniu historii, rozrywce czy też uprawianiu sportów wodnych. Te…