Gimnazjum bojszowy

Gimnazjum w bojszowach

Off 12
Gimnazjum w bojszowach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W tym roku, by swiętować Dzień Niepodległości, uczniowie i nauczyciele, jak zwykle, przyczepili do ubrań biało-czerwone wstążki. Jednak nie poprzestali na tym.
Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty pt. „Namaluj Niepodległość”, które ozdobiły ściany szkolnego korytarza. Przedstawiciele klas II i III, którzy interesują się historią, wzięli udział w Wielkim Teście z Historii Polski. Składał się on z 20 pytań dotyczących ważnych wydarzeń, które kształtowały dzieje państwa polskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i pokazali, że dla gimnazjalistów historia Polski nie jest obca. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili: Wojciech Liszka (19 punktów), Michał Gniza (18 punktów) i Kacper Lysko (18 punktów). Na wyjątkowy pomysł wpadła klasa IIC wraz z wychowawczynią, panią Ireną Kaczmarek-Zając. Uczniowie (razem z Mamami i thermomixem, jak sami przyznali ;)) upiekli babeczki i ciasteczka i ozdobili je biało-czerwonymi dekoracjami. We wtorek rano wyruszyli na spacer po Bojszowach, rozdając ciasteczka i życząc wspaniałego Dnia Niepodległości. Trafili m.in. do przychodni lekarskiej i do Urzędu Gminy.

W piątek 6 listopada grupa gimnazjalistów wybrała się na Śląskie Targi Książki w Katowicach. Taką nagrodę dla najlepszych czytelników i uczniów pracujących na rzecz biblioteki wymyśliła pani Marta Panek. W nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym uczniowie wzięli udział w warsztatach „Co to jest alfabet”, podczas których szyfrowali i rozszyfrowywali zwykłe teksty, a wszystkie niuanse teorii kodowania wyjaśniał pisarz – Dariusz Rekosz.
Kogo nie przekonały szyfry, mógł skorzystać z porad niezwykłego zespołu lekarskiego, który po wysłuchaniu czytelniczych problemów lub cierpienia spowodowanego rozstaniem z przeczytaną właśnie lekturą wystawiał niezwykłą receptę. Nasi gimnazjaliści mogli przede wszystkim zobaczyć i kupić nowości książkowe, które na targach były w okazyjnej cenie.
„Targi książki bardzo mi się podobały, głównie ze względu na duży wybór książek dla młodzieży. Świetnie się bawiłam, szczególnie, że każda książka została przeceniona; warto było przyjechać. Targi spełniły moje oczekiwania, więc w przyszłym roku prawdopodobnie pojadę na większą taką imprezę, do Krakowa” – Julia Rupik
„Bardzo mi się podobało. Na targach miałam możliwość kupienia nowych książek za niższą cenę, a także miałam okazję spotkania pisarzy” – Monika Gopek

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Karkonosze

    W Karkonoszach najbardziej znanymi miejscowościami niewątpliwie są: Karpacz i Szklarska Poręba. Zwłaszcza zimą miejscowości te zapchane są licznymi turystami i amatorami białego szaleństwa. W Karkonoszach jest ponad 30 kilometrów tras i stoków do uprawiania narciarstwa alpejskiego i ponad 100 kilometrów tras przygotowanych do uprawiania narciarstwa klasycznego. Oprócz tych atrakcji, niewątpliwie dużym plusem tych terenów są…

  • bojszowy gimnazjum

    Pieniny- przepiękne pasmo górskie położone w łańcuchu Karpat jest dziś coraz częściej odwiedzane przez turystów. Co możemy tam zobaczyć? Przede wszystkim należy wejść na Trzy Korony. Na tym szczycie znajduje się niezwykła platforma widokowa. Warto wspomnieć, że idąc od strony Krościenka dobrze jest wybrać szlak niebieski zamiast żółtego. Przede wszystkim wiedzie on przez Górę Zamkową….