Gimbojszowy

Gimnazjum bojszowy

Off 6
Gimnazjum bojszowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W środę 25 listopada klasa IA (teatralna) i członkowie Koła Młodych Artystów uczestniczyli w warsztatach, które miały miejsce w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a prowadzone przez aktorów tego teatru. Uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki sztuki teatralnej; dowiedzieli się, jak powstaje scenariusz, jak należy interpretować dzieło literackie, jakie są wzajemne zależności pomiędzy reżyserem, autorem tekstu i samym tekstem, jak tekst staje się źródłem reżyserskiej inspiracji, pobudza jego wyobraźnię, staje się istotny, korespondując z jego widzeniem świata. Wszystko to zostało ukazane w ciekawej formie – scenicznych eksperymentów, w których brali udział także uczniowie, przeplatanych wypowiedziami wybitnych postacvi teatru, np. Krystyny Jandy czy Andrzeja Seweryna.
Nie zabrakło debiutów scenicznych naszych uczniów. Julia Golec (IIB), Paulina Czarnynoga (IA), Ania Gruszczyk (IA) czy Julia Ciepły (IIIA) zadebiutowały w nagraniu fragmentu słuchowiska na podstawie „Kartoteki” T. Różewicza. Daniel Lewandowski (IA) miał okazję wystąpić na scenie w towarzystwie Anny Ratajczyk i Marka Chudzińskiego, znanych m.in. ze spektakli „Billy Elliot” czy „Jesus Christ Superstar”. Punktem kulminacyjnym był fragment „Burzy” Szekspira w wykonaniu wszystkich naszych uczniów, podczas którego na scenie pojawiły się Weronika Ewicz i Natalia Cioska z IA. A oto wspomnienia uczestników warsztatów:
„Warsztaty zmotywowały mnie do dalszych ćwiczeń, zaciekawiła mnie również relacja miedzy aktorami a publicznością”.
„Brdzo mi się podobało, omunikacja pomiędzy aktorami a widownią była bardzo dobra i powodowała mnóstwo śmiechu. Pojechałbym na warsztaty jeszcze raz”.
„Podobały mi się te warsztaty, ponieważ mogliśmy brać w nich aktywny udział. Uważam, że filmów było trochę za dużo. Widać było, że aktorzy, którzy prowadzili warsztaty, kochają swoją pracę”.
„Wszystko było zabawne i przyjemne. Podobała mi się gra aktorów. Trochę mi smutno, że nie mogłam wystąpić na scenie”.
„Najbardziej spodobał mi się humor prowadzących oraz zadania przez nich zadawane. Mam nadzieję, że jeszcze pojedziemy na kolejne warsztaty”.
„Całkiem inaczej sobie wyobrażałam takie warsztaty. Prowadzący umieli rozbawić publiczność. Niespodziewany alarm, który się włączył, wprowadził nas w przerażenie i niepewność. Miałam zaszczyt brać udział w inscenizacji „Burzy” jako grzmot. Było to niesamowite przeżycie i z całą pewnością pojechałabym jeszcze raz na takie warsztaty”.
Młoda poetka
2015-12-01
Daria Socha z klasy II a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów, a jej wiersz znalazł się w XII tomie Antologii Poezji Dziecięcej. Do organizatorów konkursu napłynęło aż 2500 utworów poetyckich ze 120 szkół z całego województwa, natomiast w tomiku znalazło się 150 najpiękniejszych wierszy, wybranych przez jury pod przewodnictwem Zbigniewa Stryja, aktora teatralnego, filmowego i poety. Wśród recenzentów poprzednich tomów znaleźli się m.in.: Jan Miodek, Anna Dymna, Wanda Chotomska, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski oraz Jacek Cygan. Recenzentką tegorocznej edycji była Kira Gałczyńska, córka wybitnego polskiego poety. Uroczystość wręczenia nagród, dyplomów oraz tomików z wierszami laureatów miała miejsce 24 listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Gratulujemy. A oto nagrodzony wiersz Darii:

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

    Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem to równocześnie skuteczna terapia wodą, słońcem i otaczającą nas zewsząd zielenią. Bory Tucholskie zyskały na popularności w ostatnich latach chociaż dla osób mieszkających w okolicy od zawsze były pięknym i wartym odwiedzenia miejscem, powszechnie znanym lokalsom, a docenionym przez resztę Polski nieco później. Kaszuby to część Polski do której zwykle…

  • Obozy snowboardowe

    Piękne, zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów, zwisających, ogromnych sopli oraz wschodzącego słońca – zima to przepiękna i niezwykle barwna pora roku, mimo, iż jest przez większość z nas kojarzona z bielą śniegu. Zimą nie należy siedzieć w domu i grzać się przy kominku czy kaloryferze – trzeba korzystać z wspaniałej aury, która daje…