Gimnazjum w bojszowach

Bojszowy gimnazjum

Off 59
Bojszowy gimnazjum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niedawno uczniowie klas: IIA i IID odwiedzili nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, które, oprócz oglądania zbiorów i wystaw czasowych, oferuje mnóstwo warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Jedna grupa gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach „Przestrzeń widowiska”, przybliżających zagadnienie przestrzeni w teatrze. Uczestnicy tworzyli projekt własnej teatralnej przestrzeni, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc. Druga grupa uczestniczyła w warsztatach „Maska w obrzędzie, widowisku i teatrze”. Gimnazjaliści poznawali znaczenie maski w tradycyjnych obrzędach, w widowiskach teatralnych, a potem sami wykonywali maski.
Uczniom bardzo spodobała się także multimedialna wersja gry „Monopol”, w której mogli kupować XIX-wieczne śląskie zakłady czy kamienice.

Uczniowie klas III zwyciężyli w dwóch konkursach organizowanych podczas miesiąca humanistycznego. Dziewczyny z IIIB – Dominika Ewicz, Kinga Fuchs, Basia Grzesiak i Aneta Hantulik – otrzymały po 5 punktów w konkursie na rozpoznawanie bohaterów lektur. Z kolei Monika Gopek z IIIA oraz Paulina Pietrowska, Anna Ryszka i Kamil Kumor (wszyscy z IIIC) najciekawiej wcielili się w bohaterów literackich.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali zakładki do książek – wykonane techniką decoupage’u i ozdobione ciekawymi cytatami przez panią Alinę Ladrowską.

27 października br. Julia Kownacka i Daria Socha, uczennice klasy II a, wzięły udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Poezja Leopolda Staffa”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Tychach. Była to kolejna edycja, w której uczestniczyło 21 gimnazjalistów z Tychów, Mikołowa, Imielina, Lędzin i Bojszów.
Członkowie jury podkreślali, że recytatorzy wybrali wiersze ambitne, przekazujące dorosłą refleksję nad życiem i światem, wymagające od czytelników zrozumienia różnych stanów emocjonalnych człowieka. Mimo że poezja Staffa nie jest łatwa, nasze uczennice poradziły sobie znakomicie – Julia zajęła pierwsze miejsce, natomiast Daria była druga. Podziękowania odebrały nie tylko od członków komisji, ale również od innych uczestników konkursu.
Gratulujemy drugoklasistkom oraz pani Irenie Płonce, która je przygotowała.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

    W ostatnim czasie bardzo wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny. Chorwacja, czy Bułgaria- to kraje, które odwiedza coraz więcej Polaków. Tymczasem również i polskie morze jest niezwykle piękne i stwarza idealne warunki do odpoczynku. Jeśli i Ty w tym roku zdecydowałeś się na wypoczynek nad Bałtykiem, znajdź za pomocą internetu tanie noclegi nad Morzem…

  • Dubaj wakacje

    Przygotowanie do podróży z reguły jest tą najmniej lubianą częścią każdego wyjazdu. Aby przygotować zestaw potrzebnych rzeczy trzeba mieć na uwadze także miejsce, w które się jedzie, a to przysparza nam czasem więcej dodatkowych problemów. Zupełnie inne podejście obowiązuje do stylu życia w krajach ameryki łacińskiej, inne w Tokio czy Singapurze, a całkiem inne zachowanie…