Gimnazjum w bojszowach

Bojszowy gimnazjum

Off 78
Bojszowy gimnazjum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niedawno uczniowie klas: IIA i IID odwiedzili nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, które, oprócz oglądania zbiorów i wystaw czasowych, oferuje mnóstwo warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Jedna grupa gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach „Przestrzeń widowiska”, przybliżających zagadnienie przestrzeni w teatrze. Uczestnicy tworzyli projekt własnej teatralnej przestrzeni, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc. Druga grupa uczestniczyła w warsztatach „Maska w obrzędzie, widowisku i teatrze”. Gimnazjaliści poznawali znaczenie maski w tradycyjnych obrzędach, w widowiskach teatralnych, a potem sami wykonywali maski.
Uczniom bardzo spodobała się także multimedialna wersja gry „Monopol”, w której mogli kupować XIX-wieczne śląskie zakłady czy kamienice.

Uczniowie klas III zwyciężyli w dwóch konkursach organizowanych podczas miesiąca humanistycznego. Dziewczyny z IIIB – Dominika Ewicz, Kinga Fuchs, Basia Grzesiak i Aneta Hantulik – otrzymały po 5 punktów w konkursie na rozpoznawanie bohaterów lektur. Z kolei Monika Gopek z IIIA oraz Paulina Pietrowska, Anna Ryszka i Kamil Kumor (wszyscy z IIIC) najciekawiej wcielili się w bohaterów literackich.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali zakładki do książek – wykonane techniką decoupage’u i ozdobione ciekawymi cytatami przez panią Alinę Ladrowską.

27 października br. Julia Kownacka i Daria Socha, uczennice klasy II a, wzięły udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Poezja Leopolda Staffa”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Tychach. Była to kolejna edycja, w której uczestniczyło 21 gimnazjalistów z Tychów, Mikołowa, Imielina, Lędzin i Bojszów.
Członkowie jury podkreślali, że recytatorzy wybrali wiersze ambitne, przekazujące dorosłą refleksję nad życiem i światem, wymagające od czytelników zrozumienia różnych stanów emocjonalnych człowieka. Mimo że poezja Staffa nie jest łatwa, nasze uczennice poradziły sobie znakomicie – Julia zajęła pierwsze miejsce, natomiast Daria była druga. Podziękowania odebrały nie tylko od członków komisji, ale również od innych uczestników konkursu.
Gratulujemy drugoklasistkom oraz pani Irenie Płonce, która je przygotowała.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Apartamenty Zakopane

    Chcesz wypocząć w Zakopanem? Jest to naprawdę wspaniała miejscowość na wypoczynek, trzeba jednak pamiętać o tym, że chętnych na wypoczynek w tym miejscu jest całkiem sporo. Apartamenty Zakopane mają naprawdę spore obłożenie i może być bardzo ciężko ze znalezieniem wolnych miejsc. Jak tego uniknąć? Najlepiej zdecydować się na wypoczynek w tej miejscowości znacznie wcześniej. Im…

  • Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem

    Żywot osiedlowych dzieci jest wypełniony większymi i mniejszymi radościami. Ale największe emocje zawsze pojawiają się wtedy, kiedy trzeba bronić swojego terytorium. Otóż dnia piątego, szóstego miesiąca, dwa zwaśnione obozy stanęły na przeciwko siebie na osiedlowym boisku do gry w piłkę. Każdy obóz miał swoje pałki, kamienie i proce. W składach dominowali chłopcy, ale były na…