Gminne gimnazjum w bojszowach

Atrakcje turystyczne Warszawy

Off 166
Atrakcje turystyczne Warszawy
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

Atrakcje turystyczne Warszawy (5)Warszawa, największe polskie miasto, kojarzy się nam z Zygmuntem III Wazą, który przeniósł tutaj stolicę z Krakowa, lecz także z Stanisławem Augustem Poniatowskim i II Wojną Światową, która spowodowała ogromne zniszczenia. Atrakcje turystyczne Warszawy, są bardzo liczne. Począwszy od Centrum Nauki Kopernik, poprzez liczne muzea i pomniki, możemy poznawać świat nauki, jak i historii.
Dziś zachęcam Cię, do odwiedzenia letniej siedziby króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. „Łazienki”, to możliwość zobaczenia słynnych  dzieł, które należą do wybitnych malarzy. „Łazienki”, to także miejsce, gdzie odbywały się słynne obiady czwartkowe. Jadali tutaj i rozmawiali słynni, polscy intelektualiści.
Podczas wiosennej lub letniej pogody przeżyjemy wspaniałe chwile, spacerując po królewskich ogrodach. Zobaczymy wspaniałe rzeźby i pomniki, a nawet będziemy mieli okazję na rejs łódką.
„Łazienki”, to także miejsce, gdzie często występują artyści, odbywają się wydarzenia związane z kulturą. Warto zainteresować się nimi wcześniej i przeżyć wspaniałe chwile korzystając ze sztuki.
Warszawa, to miasto o wspaniałej historii, pięknych zabytkach, w którym działy się wydarzenia, mające wpływ na kształt otaczającej nas rzeczywistości. Przyjedź zobacz stolicę, poznaj historię i wyjedź ze wspaniałymi wspomnieniami.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • O czym pamiętać, chodząc po górach?

    Dzisiaj turystyka górska jest coraz popularniejsza. Niestety wielu turystów nie przestrzega zasad obowiązujących na szlakach, co prowadzi do stopniowego niszczenia ekosystemów górskich oraz wielu wypadków. A zatem przede wszystkim idąc w góry należy się odpowiednio ubrać- założyć górskie, porządne buty z cholewą, wygodny strój „na cebulkę” oraz zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Należy także spakować…

  • Czy warto odwiedzić Kraków?

    Nie zapominajmy, że także w Polsce mnóstwo jest zakątków, które warto poznać. Takimi zakątkami są Krakowskie zabytki, które choć znane dalej nie są doceniane. Coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę nie tylko aby się dorobić ale także by zwiedzić nowe strony świata. Generalnie wszyscy ludzie o mieście Kraków często słyszeli, ale na codzień o Krakowie…