Gimnazjum bojszowy

Atrakcje Gdańsk

Off 141
Atrakcje Gdańsk
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Piękne miasto Gdańsk i jego atrakcje.

Gdańsk jest pięknym nadmorskim miastem, gdzie wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Zobaczymy tutaj piękną architekturę, zabytkowe miejsca i obiekty. Miasto jest licznie i chętnie odwiedzane przez licznych turystów z całej Europy. Atrakcje Gdańsk zachęcają każdego do spędzenia tutaj wolnego czasu, urlopu, wakacji. Jest idealnym miejscem dla samotnych osób, grupy znajomych, czy rodzin z dziećmi. Wartym zobaczenia są najpiękniejsze ulice: Ulica Długa i Długi Targ, gdzie znajdują się najwspanialsze budowle. To tutaj zobaczyć możemy Ratusz, Dwór Artusa, a także popularną Fontannę z Neptunem. Każda kamienica, budynek posiada swoją historię, oraz zachwyca pięknymi zdobieniami. Dawniej mieszkali tutaj najbogatsi gdańszczanie, a także było to miejsce miastowego handlu. Ciekawym miejscem jest także Żuraw w Gdańsku. Ta charakterystyczna budowla była największym dźwigiem portowym w średniowiecznej Europie. Używany był do przeładunku towarów, stawiania masztów, a zarazem był bramą miejską. Atrakcje Gdańsk to nie tylko zabytkowe miejsca. Uważane jest za jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Porasta tutaj wiele lasów, które służą pieszym wędrówkom, oraz trasom rowerowym. Stworzony został park krajobrazowy, a także rezerwaty i pomniki przyrody. Pięknie założone zostało również Zoo w Gdańsku Oliwie. Pięknie zagospodarowana i zadbana przyroda ze zwierzętami, gdzie można spokojnie spędzić czas z całą rodziną. Wartym uwagi jest także unikatowe, nowo powstałe Muzeum Bursztynu, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • bojszowy gimnazjum

    Pieniny- przepiękne pasmo górskie położone w łańcuchu Karpat jest dziś coraz częściej odwiedzane przez turystów. Co możemy tam zobaczyć? Przede wszystkim należy wejść na Trzy Korony. Na tym szczycie znajduje się niezwykła platforma widokowa. Warto wspomnieć, że idąc od strony Krościenka dobrze jest wybrać szlak niebieski zamiast żółtego. Przede wszystkim wiedzie on przez Górę Zamkową….

  • Atrakcje Gdańsk

    Piękne miasto Gdańsk i jego atrakcje. Gdańsk jest pięknym nadmorskim miastem, gdzie wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Zobaczymy tutaj piękną architekturę, zabytkowe miejsca i obiekty. Miasto jest licznie i chętnie odwiedzane przez licznych turystów z całej Europy. Atrakcje Gdańsk zachęcają każdego do spędzenia tutaj wolnego czasu, urlopu, wakacji. Jest idealnym miejscem dla samotnych…