Gimnazjum bojszowy

Atrakcje Gdańsk

Off 148
Atrakcje Gdańsk
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Piękne miasto Gdańsk i jego atrakcje.

Gdańsk jest pięknym nadmorskim miastem, gdzie wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Zobaczymy tutaj piękną architekturę, zabytkowe miejsca i obiekty. Miasto jest licznie i chętnie odwiedzane przez licznych turystów z całej Europy. Atrakcje Gdańsk zachęcają każdego do spędzenia tutaj wolnego czasu, urlopu, wakacji. Jest idealnym miejscem dla samotnych osób, grupy znajomych, czy rodzin z dziećmi. Wartym zobaczenia są najpiękniejsze ulice: Ulica Długa i Długi Targ, gdzie znajdują się najwspanialsze budowle. To tutaj zobaczyć możemy Ratusz, Dwór Artusa, a także popularną Fontannę z Neptunem. Każda kamienica, budynek posiada swoją historię, oraz zachwyca pięknymi zdobieniami. Dawniej mieszkali tutaj najbogatsi gdańszczanie, a także było to miejsce miastowego handlu. Ciekawym miejscem jest także Żuraw w Gdańsku. Ta charakterystyczna budowla była największym dźwigiem portowym w średniowiecznej Europie. Używany był do przeładunku towarów, stawiania masztów, a zarazem był bramą miejską. Atrakcje Gdańsk to nie tylko zabytkowe miejsca. Uważane jest za jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Porasta tutaj wiele lasów, które służą pieszym wędrówkom, oraz trasom rowerowym. Stworzony został park krajobrazowy, a także rezerwaty i pomniki przyrody. Pięknie założone zostało również Zoo w Gdańsku Oliwie. Pięknie zagospodarowana i zadbana przyroda ze zwierzętami, gdzie można spokojnie spędzić czas z całą rodziną. Wartym uwagi jest także unikatowe, nowo powstałe Muzeum Bursztynu, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Noclegi Zakopane

    Dla miłośników ośnieżonych szczytów nawet najkrótszy wypad w góry jest fantastyczną odskocznią od codziennych obowiązków. To nie tylko doskonała forma odpoczynku i tzw. resetu, ale również naładowania akumulatorów na kolejne miesiące wytężonej pracy. Na jednych kojąco działa widok bezkresnego morza za oknem, inni zaś wolą, kiedy przez okna zaglądają do środka wspaniałe szczyty polskich gór….

  • gminne gimnazjum w bojszowach

    Gdy za oknem nieustanna szaruga, a w mieszkaniu trzeba odkręcać kaloryfery, nierzadko dopada nas jesienna chandra. I nie zawsze kubek gorącej herbaty z miodem i cytryną, aromatyczne ciasto, ciepły koc oraz dobra książka wystarczą, żeby poprawić nam nastrój. A może tak ruszyć gdzieś przed siebie w poszukiwaniu słonecznych promieni? Jeśli tylko możemy, to z całą…